Chovatelský servis

Samozřejmostí pro budoucí i stávající majitele našich odchovů je chovatelský servis.

Co si pod tím představit?

Zajímáme se o naše odchovy i po odběru štěňátka. Určitě nás velmi potěší zprávy o tom, jak se náš odchovanec má, nějaká ta fotka nebo video, informace o výcvikových, zkouškových nebo výstavních výsledcích nebo jen radostné sdílení společného soužití.

Naše odchovance navštěvujeme – i když to jde postupně, ke každému bychom se rádi podívali a zrovna tak jste vy a Váš psí parťák vítání u nás.

Za tímto účelem také pořádáme pravidelné srazy odchovů, které obvykle připadnou na léto a konají se na naší chalupě v Římově. Více o nich v sekci „naše odchovy„.

Jsme tu ale i pro chvíle nepohody – majitelé štěňátek nás mohou kontaktovat kdykoli budou potřebovat s čímkoli poradit, ať už se to týká výcviku, praktických věcí, zdravotních záležitostí nebo čehokoli jiného. Pokud nebudeme schopni přímo poradit a situaci vyřešit, pomůžeme Vám řešení najít případně Vás odkážeme na vhodného odborníka.

Lovecký výcvik a zkoušky

V rámci chovatelského servisu ráda pomohu s loveckým výcvikem a přípravou na lovecké zkoušky ať už jde o OVVR potřebné k uchovnění nebo na zkoušky pokročilejší (KPZ, KZVP, KLZ) či vrcholové (ZPR, VZPR, SZR).

Výcvik probíhá většinou v honitbách v okolí Jihlavy (nejčastěji Pístov, Dvorce), je možné zajistit i střelbu. Cvičíme se zvěří (kachny, bažanti, zajíc/králík) a s dummy (začátečníci). Snažíme se ale o výcvik se zvěří co nejdříve. Termíny výcviku se vždy stanoví společnou dohodou skupiny nebo v případě individuálního výcviku, s jednotlivcem. Frekvence a délka výcviku se odvíjí od individuálních potřeb a časových možností.

Po domluvě mohu psa na zkoušky připravit a na zkouškách ho také odvést.

Zde záleží na okolnostech, samozřejmě je to možnost a není to problém, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud i majitele psa lovecký výcvik baví, je tento společný čas strávený výcvikem i na samotných zkouškách krásných budováním společného pouta s Vaším psem.

Lovecká praxe

Psi, kteří získali loveckou upotřebitelnost se mohou k nám se svými páníčky po domluvě připojit na hony na drobnou zvěř.

Výstavy

Ráda Vám pomůžu s přípravou Vašeho psa na výstavu, vysvětlím základy handingu atd. Není problém se také domluvit na pomoci s předvedením Vašeho psa.

Uchovnění

Zájem majitelů našich odchovů o uchovnění psa/feny nás samozřejmě velmi potěší a jsme připraveni poradit a pomoci se všemi kroky směřujícími k uchovnění. V případě feny rádi pomůžeme a poradíme s výběrem vhodného krycího psa. Zároveň budeme rádi našeho odchovance prezentovat na našich webových stránkách.

Momentálně mají k uchovnění nakročeno Artuš a Andělka (Joi), která je v Bulharsku. Tam je to trochu komplikovanější, protože chov FCR v Bulharsku není ještě založen, Joi by tedy byla zakládající fenou Bulharského chovu FCR, což nás těší dvojnásob. S majitelem Joi jsme v častém telefonickém kontaktu a věřím, že se vše podaří vyřídit. Zároveň Joi pomáháme s výběrem vhodného krycího psa. Zatím jsme ve fázi hledání, protože je třeba nejdříve mít v pořádku veškeré formální záležitosti a výsledky.