Chovní psi a feny

Jelikož je naše chovatelská stanice malá a s chovem plemene začínáme, máme momentálně jednu chovnou fenu Beátu  (Béatrice Cannelle Réglisse d´Elisabeth).

                  

Béatrice se stala chovnou fenou dne 20. 8. 2017 (potvrzení vystaveno poradcem chovu Klubu Chovatelů Loveckých Slídičů – Ing. Františkem Kordou).

Beátka je velmi nadaná pro lovecké disciplíny a pro práci se zvěří obecně. Ve věku 1 roku úspěšně složila základní zkoušku OVVR (ověření vlohových vlastností retrieverů), což          je podmínkou pro uchovnění. Získala 1. cenu a na celkovém 2. místě se umístila s plným počtem bodů kritériem věku (vítězná fenka byla pouze o 1 den mladší).

Ve věku 15ti měsíců složila KZVP (klubové zkoušky vodních prací) v 1. ceně s titulem CACT.

Hned měsíc poté, ve věku 16ti měsíců složila KPZ (klubové podzimní zkoušky) rovněž v      1. ceně s titulem CACT a ještě se stala vítězem těchto zkoušek.

Tak jsme tedy získali čekatelství Českého šampiona práce.

V roce 2017 jsme toho tolik nestihli, ale nezahálely jsme alespoň ve výcviku.

To se nám zúročilo v listopadu 2017 složením vrcholových zkoušek ZPR (zkoušky přinášení retrieverů) ve III. ceně.

V roce 2018 nám lesní zkoušky, na které jsme se připravovaly překazilo dřívější hárání a po něm nás již čekaly krásné povinnosti, protože právě v tomto roce se narodila štěňátka z vrhu A.

V roce 2019 jsme absolvovali klubové lesní zkoušky ve II. ceně a poté ještě všestranné zkoušky KVZPR Zde se Beátka stala univerzálně upotřebitelným psem „U“ a předvedla mimořádný výkon, díky kterému jsme VZPR dokončily v I. ceně s titulem CACT.

Tímto Beátka splnila všechny podmínky a byl jí udělen titul Český šampion práce – lovecký výkon.

Zároveň jsme se tím  nominovali na účast v MSR – mezinárodní soutěži retrieverů pro rok 2020. Ač jsme pilně trénovaly, bohužel nám opět účast na těchto zkouškách překazilo hárání.

Předtím jsme se teda alespoň stihly zúčastnit Jihomoravského Derby v Rohozné, kde došla Beátka KPZ v I. ceně a KZVP ve II. ceně vinou chyby při aportu v terénu (i to se holt někdy šampionům stává).

V létě 2020 jsme se začaly připravovat na SZR – speciální zkoušky retrieverů, bohužel tyto zkoušky byly kvůli opatřením vlády a nepříznivé momentální situace v souvislosti s koronavirem, zrušeny.

Beátka pravidelně chodí na hony, je tedy aktivně využívána i v lovecké praxi.