Jak to chodí u nás doma

Jak to chodí u nás doma

Edit: Beátka už od května 2021 není doma jediným psem, z vrhu B jsme si doma nechali doma Carlu (Bella Carla ze Zaječího skoku).

Žijeme v řadovém rodinném domě se zahradou. Beátka má volný pohyb po celém domě      s možností přístupu na zahradu kdykoli během dne.

Na zahradě má upravený výběh a zateplenou boudu, kterou využívá, když jsme mimo domov. Pokud je hezké počasí a jdeme mimo domov, necháváme ji venku. Samozřejmě ale záleží na okolnostech. Pokud je po velké procházce, necháme ji klidně doma, kde čas naší nepřítomnosti prospí.


V případě, že je venku, ji po našem příchodu hned pouštíme za námi domů. Má ale možnost si během pobytu doma na zahradu vyběhnout a zase se kdykoli vrátit podle toho, jak se jí chce.

V případě špatného nebo mrazivého počasí zůstává doma i za naší nepřítomnosti.

Krmena je 2x denně, ráno a večer. Momentálně krmíme superprémiovými granulemi ACANA, kterými byla krmena i naše štěňátka. V průběhu života jsme ale na čas vyzkoušeli i krmení BARFem a i jiné značky superprémiového krmiva.

Jako doplňky stravy využíváme lososový a lněný olej, chondroprotektiva a případně řasy     a vitamíny.

Minimálně jednou týdně mimo sezónu trénujeme se zvěří. Před zkouškami trénujeme téměř denně. V rámci chovatelského servisu trénujeme i společně s našimi odchovanci, kteří mají o lovecký výcvik zájem a možnost přijet. Během sezóny se pravidelně účastníme loveckých zkoušek a na podzim honů na drobnou zvěř.

Jezdíme i na výstavy, pokud nám to zrovna nepřekazí hárání, pravidelně nás najdete na klubové výstavě KCHLS v Humpolci, to je jedna z našich velmi oblíbených výstav. Další výstavy si vybíráme podle momentálních možností a situace, ale během roku jich několik absolvujeme. Nyní se k nám přidávají i někteří pejsci z vrhu A, takže na výstavách pomáhám i s handlingem.

Beátka se mnou chodí běhat a milujeme dlouhé procházky v přírodě.

Momentálně jsem na rodičovské dovolené, tedy jsme většinu dne spolu. Beátka je zvyklá chodit i do restaurací nebo kaváren, kde jsou pejsci vítáni, zvládne tedy i pobyt ve společnosti 🙂